Planlama Seyahatleri

BİNLERCE KİLOMETRELİK BİR YOLCULUK BİLE

TEK BİR ADIMLA BAŞLAR."

Lao Tzu

Güvenli sürüş eğitimi ile farklı zemin ve hava koşullarında farkındalığımızı artırmayı ve sürüş becerilerimizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Trafikteki tehlikeleri algılamaya ve bu tehlikelere karşı önlem almaya yönelik olan bu eğitim programında her türlü zemin üzerinde araç hakimiyetimizi artıracak ve potansiyel risklerden nasıl uzak durabileceğimizi öğreneceğiz.

 

Farklı zemin koşullarında slalom, engelden kaçış, savrulma gibi her an ihtiyacımız olabilecek bilgileri uygulamalı olarak alırken; doğru sürüş pozisyonu, lastik basınçlarının önemi, farklı tip taşıtların fren mesafeleri gibi bir çok bilgiyi de teorik olarak alacağız.

Önemli Bilgiler:

  • Eğitimlere her katılımcının kendi aracıyla katılması gerekmektedir. Böylelikle kendi araçlarımızı en doğru şekilde nasıl kullanacağımızı öğrenerek eğitimden en yüksek şekilde fayda sağlayabiliriz. Katılımcılar tarafından tercih edilmesi halinde 2 katılımcı aynı aracı kullanabilir ancak pandemi önlemleri kapsamında araç içinde aynı anda 1'den fazla kişi bulunamaz.

  • COVID-19 önlemleri nedeniyle teorik eğitimler sınıf yerine açık alanda ya da araçların içinde online şekilde yapılacak; öğle yemeği paketli şekilde verilecektir.

  • Intercity Sürüş Akademisi kurumu, eğitim sahası ve eğitici personeli Milli Eğitim Bakanlığı ve TOSFED (Türkiye Otomobil ve Motorsporları Federasyonu) tarafından onaylıdır.

  • Bu program, Intercity İstanbul Park tesisi içerisinde, eğitimler için özel hazırlanmış ve tamamı Mapfre tarafından sigortalı pistlerde uygulanır.

  • Alman Yol Güvenlik Enstitüsü DVR (Deutscher Verkehrssicherheitsrat) tarafından hazırlanan eğitim müfredatı uygulanır.

  • Tüm eğitmenler TOSFED ve DVR tarafından lisanslıdır.

  • Eğitimin sonu değerlendirmelerinde 100 üzerinden 75 ya da daha fazla puan alan katılımcılar, katılım belgesi almaya hak kazanırlar.

Eğitim Partneri

intercity.JPG